Monday, January 05, 2015

Tuhat täis!

Hiljuti saabus minu jaoks üks oluline tähtpäev. Mitte uus aasta või sünnipäev, need tulevad teadagi tahes-tahtmata, nende heaks ei pea sa midagi tegema (va. end elus hoidma) ning neid ma millekski mainimisväärseks ei loe, aga midagi sellist, mida ma hindan enda jaoks märksa olulisemaks. Nimelt sain ma nädalavahetusel Tartu Uusaastaturniiri võistkondlikul turniiril teise koha. See iseenesest pole küll eriline saavutus, kuid sellega kaasnes, et ma sain täis (esimese) tuhat meistripalli. Ja kuna tegemist on üsna arvestatava verstapostiga (näiteks 2000 meistripalli on praegusel hetkel ette näidata vaid Tiit Laanemäel ja peagi jõuab sinnani ka Vassili Levenko, järgmistel läheb sellega veel mitu aastat aega), siis tegin sellest kokkuvõtteid.

*Tõe huvides tuleb mainida, et mu enda palliarvestus lahkneb ETBLi ametlikust 0,5MPga (minu kasuks) ja samuti ei klapi päriselt mustade ja roheliste pallide omavaheline suhe, aga need on suhteliselt ebaolulised detailid, mille joondeajamine on mõttetult töömahukas – kui see üldse võimalik peaks olema. Samuti on mõne võistkondliku turniiri puhul raske öelda, keda arvestada partneri ja keda võistkonnakaaslasena, kuna on juhtunud, et olen mänginud mitme inimesega ja vahel üsna võrdselt. Aga ma usun, et keegi ei tunne end ka sellest väga puudutatult.

Oma esimese meistripalli teenisin ma 1995 novembris, kui  Ants Soosõrva eestvedamisel üritati Tallinna huvikeskuses Kullo käima panna „väikest“ klubi esmaspäevase suure klubi kõrvale. See üritus kukkus küll läbi – umbes kolmandal-neljandal korral enam piisavalt rahvast kokku ei saanud, aga mõnel esimesel korral oli paarteist paari kohal. Ja esimese sellise ürituse võitsin ma ära paaris Endrik Arumägiga. Kui too nimi bridžimängijatele midagi ei ütle, ei ole see eriline ime. Tegemist oli minust aastakese vanema poisiga (toona pidi ta siis olema 17-aastane), kes mängu põhitõed sai suhteliselt hästi selgeks ja mängis paar korda ka juunioride koondises, paaris varalahkunud Ljoša Levenkoga. Paraku tal (nagu ka Ljošal) millegipärast huvi bridži vastu kadus üsna peagi ja ta loobus mängimisest ning temast ei ole praeguseks juba ligi 20 aastat midagi kuulda olnud.
Oma esimese(d) kuldse(d) meistripallid teenisin ma 1998 jaanuaris, kui ma käisin Ants Soosõrvaga paaris mängimas Eesti paaride meistrivõistlusi. Läks meil üllatavalt hästi ja saime neljanda koha – tagantjärgi ma isegi natuke imestan, kuidas see meil korda läks, aga ega see nüüd „kuku toolilt maha“ suurusjärgus üllatus ka ei olnud.
Oma viimaseid meistripalle, ma loodan, ei ole ma veel teeninud.

Aastate lõikes oli kõige edukam 2008, mil õnnestus teenida 104 MP-d (ja ilmselt mängida seni parimat või vähemalt õnnestunuimat bridži), muud produktiivsed aastad on jäänud juuniori-ikka – järgnevad 2003 (77), 2002 (72,5), 2004 (71), 2001 (69).

581,5 MP-d on pärit paariturniiridelt
410,5 MP-d on võistkondlikelt turniiridelt ja pättonitest
8,5MP-d pärit individuaalturniiridelt.

Minu meistripallide juures on käpp mängus olnud 73 inimesel (no ja loomulikult ka vastupidi), neist 34 on olnud mu partnerid ja 39 võistkonnakaaslased.
Välismaalastest olen paaris/tiimis olnud 12-ga: 9 lätlast, 2 rootslast, 1 tšehh
Naisi on olnud mängus 15, neist 8ga olen MP-sid saades ka paaris mänginud

Partneritest on mulle kõige rohkem palle sisse toonud koostöö Leoga. Eriline üllatus see just ei ole, arvestades, et ta on mu põhipartner olnud alates 1997 aasta sügisest. Temaga paaris on mul 741 meistripalli (ja lisaks veel 25-s on tal olnud osa võistkonnakaaslasena). Kuldsete pallide puhul on tema osakaal veel oluliselt suurem: 359,5/382,5.

Edasine rida on:
44    Maarja
31    Vallo
25    Ants
23    Olavi
22,5 Tihane
10     Maks
9       Hannu
7      Mae, Karlis, Susanna
6      Marek, Lemps
5      Margus, Ildze, Ines

Ja alla viie olen veel teeninud paaris selliste inimestega nagu Tuul, Tenn, Triinu, Toits, Saarlane, Mell, Strandberg, Hallika, Vozabal, Muradjan, Liga, Tomm Vaher, Eve, Hendrik, Jon, Endrik Arumägi, Lauri Kaldamäe, Peter Jonsson.

Võistkonnakaaslastena on minu tuhandesse suurima panuse andnud Olavi, kellega tiimis on tulnud 164,5 MP’d (neist 129,5 kuldset)
Edasi:
159,5  Sven
120     Tihane
106,5   Vasja
74,5     Maks
66,5     Lemps
64,5     Laanemäe
54,5     Vallo
49        Puuk
47,5     Talviste
43        Saarlane
25        Luks
23        Toits, Mell, Hannes Nirk
19,5      Karlis, Matisons

Lisaks on mu võistkonnakaaslastena mul abiks olnud: Tüüve, Ökul, Maasik jr, Pleksepp, Ao, Oll, Tann, Tenn, Jon, Alfejeva, Gints Rubenis, Tuul, Ants, Ivar Kalma, Rummel, Kõivukas, Lars-Ake Varg, Triškin, Ivo Mägi, Lauri Tammiste, Kadri Tuulik, Jakob, Siuts, Kalev Kalma, Pihel, Indrek, Andres, Hannu, Margus, Ildze, Eve, Alfreds Malinskis, Tani, Mairi, Edite Klidzeja, Alvils Berzinskis, Marlen, Fredi, Marek, Jaan Linnamägi, Rootsma.

Turniiride kaupa on suurim osa iseenesest mõistetavalt pärit Tartu klubist – kokku 315 MP’d eri üritustelt. Järgmised head pallipumbad näitavad heasse võistkonda kuulumise tähtsust (siin on kõik MP’d kuldsed):
81 MP’d on pärit A-Liigast
81 MP’d on otseselt seotud koondisse kuulumisega (36,5 bridžiolümpiatelt, 32,5 Euroopa meistrivõistlustelt, 10 väikeriikide EMidelt ja 2 Bonni Rahvuste karikalt). Väikse mööndusega võib siia juurde panna ka juunioride/tudengite tiitlivõistlustelt saadud 11 MP’d.

Üle 20 MP on pärit veel järgmistelt turniiridelt:
78 Võsu erinevad üritused
36 Eesti koondise valikturniirid
26 Pärnu suveturniiri erinevad üritused
24 Druvas Duzise erinevad üritused
22,5 Tallinna klubi
22 Viljandi Paadimees GP
22 Tallinna Festivali erinevad üritused
21 Eesti paaride meistrivõistlused
21 Eesti paaride karikavõistlused

No comments: