Tuesday, August 25, 2009

Vähemalt see on selge, et Fantasy Football ei ole minu jaoks sobiv mäng. Esimest vooru jõudsin juba kiruda, aga ka edaspidi ei ole asi oluliselt lõbusamaks läinud, sisuliselt ainus hea uudis oli Nemanja Vidici tervenemine.
Kõigepealt selline häda, et ma ei jaganud ära võistluse formaati, et teise vooru edasilükatavad mängud ei kuulu teise mängunädala hulka vaid tulevad kunagi hiljem, mis tähendas, et mul umbes pooled mehed ei mänginud.
Seejärel tekkisid jamad Joleon Lescottiga, keda ma pidasin üheks kindlamaks ja potentsiaalselt kasulikeimaks värvatuks, sest mul on suhteliselt suur usk Evertoni kaitseliini ja Lescott on võimeline ka väravaid lööma kui vaja. Tuli Manchester City, lehvitas suurt raha ja kutt leidis, et ta ei viitsi Evertoni eest mängida (vägisi paneb kiruma vastikuid ahneid palgasõdureid – vaevalt tüüp Evertoniski väikest pappi kokku ajas), sellest olevat osaliselt tingitud ka esimese vooru litakas Arsenalilt ja peale seda istutas peatreener Lescotti asjade selgemaks saamiseni (reaalselt siis mahamüümiseni) publikusse. Tore on, vahetasin ta sama klubi Leighton Bainesi vastu välja, aga tundub, et Allah ei ole minu poolt – klubid mis mulle meeldivad (Liverpool, Everton, Aston Villa) jätkavad kehvade esitustega, need mis mulle ei meeldi (Man City, Chelsea, vähemal määral Arsenal) panevad nagu kulda.
Peale kahte esimest mängu viskasin Oweni välja (tüüp oli sitalt mänginud) ja vahetasin heas vormis Darren Benti vastu välja (kuigi kaalusin ka Kenwyne Jonesi, sest Sunderlandil näib mäng kulgevat ja ega Jones Bentist nirum tüüp ei ole, et kui Bent on löönud kaks väravat, siis peaks varsti ka Jones midagi lööma). Tulemus – kolmandas voorus Bent väravat ei löönud, küll aga skoorisid nii Owen kui ka Jones (viimane isegi kaks korda).
Kolmandaks vooruks tuvastasin, et Aston Villa mängib Liverpooliga, seega istutasin Curtis Daviese pingile (kuigi mu kaks 3,5-millist kaitsjat ei olnud kumbki kordagi platsile saanud, seega oli reaalne oht, et ta lõpuks ikkagi platsil lõpetab kui ta terve on – aga tal pidi ka õlavigastus olema) ja panin Gerrardi kapteniks (Aston Villa kaitseliin on hooaja algul üsna pude olnud). Tulemus tavapärane: vigane Davies lööb just nüüd värava ja Liverpooli ainsa värava lööb Torres, kellest mul on sama palju kasu kui surnule suupillist. Veel hullem, täpselt NÜÜD vahetatakse üks mu mõttetu kaitsja mängu – ja justnimelt seesama, kelle ma enda rivistuses olin ka platsile paigutanud, mis omakorda tähendab seda, et pingilt mu kaitsjaid ei tule (muidu tulnuks see, kes paremini esineb) ja järjekordsed 8 punkti kadunud nagu lehm oleks keelega tõmmanud. Tundub et võib rahus hakata järgmiseks FF hooajaks valmistuma, sest sellel hooajal on kolme vooru peale mu parimaks esituseks olnud see, et soovitasin Maarjal viimases voorus Carragheri asemel platsile lükata Stoke City Wilkinsoni (tõstke käed, kes tõesti teavad, kes too selline on!) – selle liigutuse delta oli 7 punkti Wilkinsoni kasuks.
Rubriigist "ka rikkad nutavad": kaitsed suurmeistritelt eilses Tartu klubis:

A)Avakäigumastis on lauas KT9 ja suurmeistril seal taga Exxx, kiireid kõrvalsisekuid lauda ei ole. Lauast pannakse väike ja GM mängib sinna peale emanda (lootes vist, et partner tuli ässa alt). Väljamängijal on aga Äx ja emanda panek lubab tal mastis tempoga kolm tihi ära võtta. Leping väljas.

B)Avakäigumastis on lauas K9xx ja suurmeistril seal taga E8. Lauast pannakse väike ja GM mängib sinna peale kaheksa(arvates, et partner ilmselt ässa alt ei käinud – kuigi pole näha ka kombinatsiooni, mille puhul emanda panemata jätmine hea oleks, sest kui väljamängijal on ÄS või ÄT, siis roobitseb ta masti puhtaks). Seekord tuli partner ässa alt, leping väljas

Tuesday, August 18, 2009

Hooaja alguse statistika on tehtud, kõigepealt formatsioonide kohta:

7 x 3-4-3
5 x 4-4-2
3 x 3-5-2
1 x 4-5-1

huvitava omapärana tuli ilmsiks, et 3-5-2 on Vedu standard - kõik selle formaadi kasutajad elavad Vedu külas...

Nüüd mängijatest - hooaja alustuseks leidsid meie liigas koha 145 mängijat, kellest üks (Xabi Alonso) on reaalselt juba liigast välja müüdud. Siin on kirjas lihtsalt esinemiskorrad võistkondades, pingi ja väljaku vahel ma ei hakanud vahet sisse tegema.

Väravavahid:
5 x Petr Cech
4 x Manuel Almunia
3 x Thomas Sorensen
3 x Jussi Jaaskelainen
3 x Tim Howard
2 x Mark Schwarzer
2 x Joe Hart
2 x David James
1 x Ben Foster
1 x Edwin van der Sar
1 x Tomasz Kuszczak
1 x Brad Guzan
1 x Maik Taylor
1 x Carlo Nash
1 x Marek Stech

Kaitsjad
4 x Ricardo Carvalho
4 x Ashley Cole
4 x Jamie Carragher
3 x John Terry
3 x Rio Ferdinand
3 x Gary Neville
3 x Mikael Silvestre
3 x Russell Anderson
2 x Kolo Toure
2 x Brede Hangeland
2 x José Bosingwa
2 x Ledley King
2 x Stephen Carr
2 x Nemanja Vidic
2 x Philipp Degen
2 x David Edgar
2 x Nyron Nosworthy
2 x Ronald Zubar
2 x Martin Skrtel
2 x Joleon Lescott
1 x Matthew Upson
1 x Ryan Shawcross
1 x William Gallas
1 x Patrice Evra
1 x Paul Konchesky
1 x Fabio da Silva
1 x Danny Collins
1 x Andy Wilkinson
1 x Micah Richards
1 x Abdoulaye Faye
1 x Titus Bramble
1 x Michael Mancienne
1 x Glen Johnson
1 x Alex da Dias Costa
1 x Daniel Agger
1 x Curtis Davies
1 x Michael Dawson
1 x Hermann Hreidarsson
1 x Carlos Cuellar
1 x James Tomkins
1 x Martin Taylor
1 x Fredrik Stoor
1 x Toni Kallio
1 x Martin Cranie
1 x Leon Cort
1 x Jack Rodwell
1 x Tony Hibbert
1 x Phil Neville

Poolikud:
5 x Steven Gerrard
5 x Dirk Kuyt
4 x Cesc Fábregas
4 x Frank Lampard
3 x Andrei Arshavin
2 x Stephen Ireland
2 x Clint Dempsey
2 x Steed Malbranque
2 x Marouane Fellaini
2 x Danny Murphy
2 x Niko Kranjcar
2 x John Obi
2 x Michael Ballack
2 x Marcio Geovanni
2 x Mikel Arteta
2 x Tomas Rosicky
2 x Kevin-Prince Boateng
1 x Shaun Wright-Phillips
1 x Luka Modric
1 x Deco
1 x Kieran Richardson
1 x Jack Collison
1 x Matthew Etherington
1 x Tim Cahill
1 x James Milner
1 x Michael Essien
1 x Nani
1 x Morten Pedersen
1 x Leon Osman
1 x Tom Huddlestone
1 x Lee Carsley
1 x Sebastian Larsson
1 x Gavin McCann
1 x John Utaka
1 x Keith Andrews
1 x Ashley Young
1 x Papa Diop
1 x Fabrice Muamba
1 x Yuri Zhirkov
1 x Joe Cole
1 x Michael Carrick
1 x Martin Petrov
1 x Abou Diaby
1 x Valon Behrami
1 x Michael Kightly
1 x Jack Wilshere
1 x Steven Reid
1 x Simon Davies
1 x Kevin Kilbane
1 x Owen Hargreaves
1 x Lee Bowyer
1 x Grant Leadbitter
1 x Nigel Quashie
1 x Xabi Alonso

Ründajad:
6 x Fernando Torres Sanz
6 x Gabriel Agbonlahor
4 x Robinho
4 x Peter Crouch
3 x Wayne Rooney
3 x Michael Owen
2 x Darren Bent
1 x Didier Drogba
1 x Marcus Bent
1 x Hugo Rodallega
1 x Eduardo
1 x Dimitar Berbatov
1 x Jermain Defoe
1 x Jô
1 x Emile Heskey
1 x El-Hadji Diouf
1 x Johan Elmander
1 x Martin Paterson
1 x Andrew Keogh
1 x Carlos Tevez
1 x Andriy Voronin
1 x Steve Thompson
1 x John Carew
1 x Andriy Shevchenko
1 x David Healy
1 x Dean Ashton
1 x Nabil El Zhar
Vahepeal hakkas pihta Inglise jalgpalliliiga - ja sellega seonduvalt ka minu poolt orgunnitud fantasy-liiga Võhikud Võõrsilt. Kokku kogunes 15 osalejat (kellele pärast esimest vooru lisandus ka Jaak Kännu poeg, kes küll paraku barankaga alustama peab)ja esimese vooru järel näeb tipp välja selline -

1. Priit Naruskberg 47 (kusjuures tal ununes märkimata kapten, mis oleks võinud hulka punkte juurde anda kui kogemata Fabregas' peale panustada)
2. Maarja Oras 46
3. Andres Veer 43.

Ise alustasin 15 punktiga ja eelviimase kohaga ja nüüd siis toimunust veidike lähemalt (kommentaarid kaasvõitlejailt on teretulnud).

Kui kõik ausalt ära rääkida, peab ütlema et asi läks puhta pu...uusse. Esimene halb uudis oli see, et Aston Villa ei suutnud kodus üle mängida Wiganit - veel hullem, sai hoopis 0:2 tappa. Ma uskusin Aston Villasse, sest tavaliselt nad on hooaega hästi alustanud ja kuskil talvekuudel mõõna otsa sattunud (kellegi kommentaar oli, et kuna tiimi mäng põhineb ennekõike jooksuvõimsusel, siis on ju loogiline, et mingi hetk ramm saab otsa). Igatahes oli mul pundis Agbonlahor (kes õnneks millegi halvaga ka hakkama ei saanud = 2pts) ja Davies (tänu kahele sisselastud väravale tuli sealt baranka - mis võrreldes mõne mu tiimis oleva mängijaga oli päris hea saavutus). Ok, see oli ebameeldiv, aga juhtub, Villa nii kõva punt ka ei ole, et ta kohe kindlasti peaks Wiganist üle sõitma - kuigi ma nats ikkagi lootsin.

Järgmine halb uudis tuli Chelsea-Hull mängust. Nimelt arvestasin, et Chelsea võiks kodus hulle kolkida küll ja panin Lampardi kapteniks. Saadigi 2:1 võit, aga paraku Lampard väravate tegemises piisavalt ei osalenud (mõlemad lõi Drogba, aga toda mul pundis ei ole, sest ta lihtsalt ei meeldi mulle - vaatasin laupäeva õhtul telekast LOTRi ja tuvastasin, et oma füsiognoomialt ja näo poolest olid nii mõnedki Uruk-Haid nagu Drogba kaksikvennad) ja sisselastud värav tähendas ka et sealt pealt ka lisapunkti ei laekunud. Nojah, jälle ebaõnn.

Märksa suurem katastroof laekus õhtusest mängust Everton - Arsenal. Kuna Evertoni kaitseliin on suhteliselt stabiilne, siis otsustasin investeerida Lescotti ja Howardisse, mis kõlas üsna mõnusa mõttena. See, et nad kodus 1:6 kesta saavad, oli kõike muud kui ootuspärane ja minu jaoks tähendas see seda, et Lescotti pealt sain ma 4 miinust ja Howardi pealt kolm lisaks (kuigi ta kuus palli sisse laskis, suutis ta vähemalt kolmele löögile siiski näpud vahele saada). Kui mäng oleks lõppenud 0:0, siis oleks me Maarjaga peale seda viikis olnud, aga antud tulemuse juures oli delta ligi 40 punkti (ja kui Arsenal poleks üleminutitel seda ühte väravat sisse lasknud, siis oleks see veel suuremaks osutunud). Ning kuna mu kolmas kaitsja Vidic ses voorus platsil ei käinud (varukaitsjad olid tõelised "budget signings" kellega ma eriti ei arvestanudki, et nad platsile pannakse), siis jäi kaitseliini saldoks -7.

Pühapäevastest mängudest tuli ka selline õnnetus, et võistkonda pandud Owen vahetati küll lõpus sisse, kuid suutis 1 - 1 olukorrast väravavahile pihta saada ja ei tulnud sealtki midagi (Oweni toppisin ma sisse lootuses, et ta hind tõuseb ja saan poisi millalgi rahaks teha). Täielikust "õnnest" jäi veel puudu see, et Gerrard oleks eksinud penaltiga mängus, kus Liverpool sai Tottenhamilt tappa.

Kaudsed kehvad uudised olid sellised, et hästi mängisid tüübid, kes olid mul shortlistis (kui ma kammisin läbi kuskil 5-6 miljonilise hinnaga mängijaid siis jäi mul neid sõelale rohkem kui mansasse mahtus). Eriline nöök oli West Ham - Wolverhampton, kus esimene võitis 2:0, mõlemad väravad mu shortlisti meestelt (Upson ja Noble). Ma tegin võistkonna ka Premier League'i kodulehel olevasse fantaasialiigasse, kuhu panin praktiliselt kõik teised mängijad, kes mu huviorbiiti juhtusid (ainult Gerrard ja Agbonlahor olid samad) ja tuleb tunnistada, et seal läks mul oluliselt paremini (kuigi ma ei tahtnud kedagi võtta Arsenalist ka sinna punti, mistõttu ma eriti kõrgel ei ole) - seal on küll nats teine punktiarvestussüsteem, aga tolle rivistuse toppimine mõlemale poole oleks mulle andnud meie miniliiga arvestuses päris hästi punkte: Given 7, Upson 14, Hangeland 6, Figueroa 5, Samba 0, Cahill 2, Gerrard 8, Modric 4, Barry 3, Keane 2 ja Agbonlahor 2 = 55.

Lisaks hakkasin koguma statistikat, et kes kelle peale panustab, praegu on veel puudu Raini Lelle võistkond, aga kui see saabub, siis panen asjad kokku. Mõtlesin, et infot muidu "konkurentide" kohta laiali ei jaga, välja arvatud kui keegi ka oma võistkonna avalikuks teeb ja seda kuni septembrikuuni sellisena hoiab (edasi pole asi nii väga oluline sest hooaja lõpuks jõuab seisu päris palju vahetustega muuta). Ise kavatsen oma punti läbi aasta avalikuna hoida (vahet ju väga pole). Ühe statistika tegin ikkagi ära - igal mängija pidi ära märkima (või oli see vabatahtlik?) Inglise klubi, mille poolt ollakse. Meie liiga eelistused on siis järgnevad:

4 x Liverpool
3 x Arsenal
2 x Manchester United
1 x Derby County
1 x Everton
1 x Manchester City
1 x Chelsea
1 x Leeds
1 x Macclesfield Town
1 x Accrington Stanley

kuigi mul on kahe viimase klubi puhul väike kahtlust, et nad on lemmikuks sattunud põhimõtte "klikiks suvalist" järgi, siis tekkis mul huvi Accrington Stanley klubi vastu (kes need sellised on - elu sees pole kuulnudki). Wikipedia artiklist leidsin sellise killu, et kuskil 80-tel tehti üks piimareklaam, mis nägi välja umbes selline:

Tulevad kaks poissi kööki ja üks küsib limmerit. Teine võtab külmkapist limmeri, annab talle selle ja endale valab klaasi piima, mille peale esimene teeb "öäkk, piim!". Teine vastu et: "Ma rääkisin Ian Rushiga (Liverpooli 80te staar), kes ütles, et piima tuleb juua, või muidu kõlban ma mängima Accrington Stanley eest!"
- "Kes need sellised on?"
- "Täpselt!"

Saturday, August 15, 2009

Nagu ma juba maininud olen, siis Võsul õnnestus võistkondlik oluliselt paremini kui paarikas. Esimeses matšis tulid vastu mingid soomlased, kellel mäng kuidagi laabuda ei tahtnud ja laekus 25 – 5 võit.

Teises matšis tulid vastu valitsevad võistkondlikud meistrid Monte Carlost (Lutter-Pleksepp) ja kohe esimene jagu tekitas mulle suurepakkumisprobleemi

14. jaos läks paraku 10 IMPi ära, sest Leo avas lehega
♠KEST962
♥-
♦65
♣7542

odavas odava vastu 3♠, peale midagi vastased 3NT-sse ujusid, teises toas aga avati
4♠, mille peale ei Sven ega Vasja suud lahti ei saanud. Iseenesest on huvitav küsimus, kas lehega

♠-
♥ÄET97
♦ÄT84
♣T863

peaks selle kontraga üles võtma või ei – ma arvan et peaks – kui partneril midagi on,
siis võib vabalt mängida ja kui ta juhtub läbi passima, on lehes ka pealtnäha kaitsetihisid. Ja kui 4♠ läheb taha ja 5 midagi samuti, siis ei ole see just väga suur kaotus. Matši lõpptulemuseks kujunes siiski 16-14 võit meile ja kolmandas voorus tuli vastu võistkond Redlaam (Maalder-Lorai)

18. jaotuses lasti Svenil-Vasjal mängida 1NT (väljas), mis on väga veider, kui arvestada, et järgmises käes oli selline loom –

♠KT73
♥ES832
♦-
♣ÄE93

Meil toimusid asjad nii, et 1NT peale tegi Leo sellega DONTi 2♥, näidates ära oma mõlemad kallid, mina parandasin kahte patta ja viimaselt käelt vastane balansseeris 3♦-ga, ning kui see läbi passiti, siis loobus võitlusest ka Leo. Läks üheta (kuigi meil peaks 3♠ välja tulema) ja +5 IMPi.

Jagu 20 oli üks „paku või passi“ jagusid. Avatakse ette 2♠ (Muiderberg) ja sa istud teisel käel lehega

♠Ä95
♥K96
♦ÄT32
♣Ä52

mina passisin (-170), teine tuba kontreeris väljavõtuks (-800) . Kontraga ma seda asja küll üles poleks võtnud, enne pigem juba 2NT.
Komplekt lõppes viigilise 550ga. NS kaardid olid järgmised –

♠S2
♥8753
♦S52
♣ÄKE6

♠ÄT83
♥-
♦KET9876
♣42
ja kui vastased olid pakkunud 2♥ - 4♥ (või midagi sarnast), ning Leo sellele 5♦ peale vajutas, siis ma olin üsna üllatunud, kui see kontra sai, kuid tundes jagude omapära jätsin reki igaks petteks võlgu (ja õige ta oli, 5♥ on vaid 300 väärt) . Kokku 21 -9.

Neljandas voorus laekus lauda Starmen (Kõivupuu-Maripuu)

27. jaoskontreerisin vastast "kuulmise pealt"

28. jaotuses
puterdasin väljamängus ja laekus viis miinust kuue plussi asemel

31. jaos tuli 10 IMPi tagasi vastase ebaõnnestunud (või leia siia sobivam omadussõna) kaardihinnangust – sul on odavas kalli vastu teises käes

♠8
♥ÄK9732
♦8642
♣ÄE

ja pakkumine algab nii
1♠___2♥___2♠___p
p____?

mina pakkusin 3♥ ja mängisin seda (-50), teine laud pakkus soojenduseks 3♦ ja kui see oli ära kontreeritud, siis passis läbi kah, -500 (partneril oli ♥5 ja ♦Ä5, nii et teda süüdistada ka ei saa)! No kui on ilmtingimata vaja sellist ruutumasti tutvustada, alustagu vähemalt kontragagi. 16 – 14

Neljapäeva õhtu lõpetuseks tuli vastu Öötöö (Tenn-Linnamägi) . Nagu pika päeva lõpuks ikka, oli mäng üsna kõikuva kvaliteediga.

Jagu 35

Jaos 37 andsime peaaegu kõik tagasi (-12)

Jaos 39 juhtus koomiline olukord. Mängis nimelt Tenn 4♦-t, mis sõltub üheksase trumbimasti kadujata lahendamisest (puudu on ESxx) . Kontrolltõmme tõmbab tagant pildi maha ja nüüd vajub Tenn mõttesse, et mida teha, kui seda mõtlemist katkestab telefonihelin – teisel pool toru Tammel. Tenn siis küsib talt, et „ütle, kummas sääres on trumpemand?“, millele saab vastuseks „vasakus!“ (nagu ütleb ka piiratud valiku reegel) . Selle peale leiab Tenn, et „Tammel ütles, et vasakus, aga ega mina teda ei usalda!“ ja tõmbab tipust ja selgub, et oleks võinud usaldada küll. Kokku 17 – 13 meile.

Kuuendas voorus vastas Utter (Utter-Uimonen), praegu jagusid vaadates tundub nagu ma näeks neid esimest korda, igatahes midagi suurt meelde ei tule. Impe liikus rahulikult sisse ja välja ja asi lõppes meie 19-11 võiduga.

Seitsmes voor oli Z-Tech (Ozols-Berzinskis). Jaos 50õnnestus jälle veidi ebadistsiplineeritud pakkumise abil vastane liiga kõrgele lennutada.

52. jaotuses, mis küll viiki jäi, ei õnnestunud mul teha parimat võimalikku otsust. Avasin lehega (kõik tsoonis)

♠S
♥Ä2
♦KES853
♣KS65

1♦, järgnes kontra – pass – 1♥ ja nüüd pakkusin 3♦. Selle peale mu VPV üllatas mind 4NT-ga, Leolt 5♦ ja nüüd jõudis vastane 6♥-sse. Selge see, et VPV-l on vinged kallismastid, kuid lootsin, et kuskil võib midagi vastas olla ning teisest küljest tundus, et väga suure tõenäosusega teises toas slämmi ei lajatata ning sel juhul pole vahet, kas olen geimi vastu saanud -1430 või -1100 ning seega passisingi läbi (võiksin ka kontreerida, näitamaks täpselt ühte kaitsetihi ja siis Leo paneks oma nulliga ajama) . Loomulikult tuli asi välja, aga õnneks teisest toast laekus sama tulemus.

IMPe läks aga vastikul kombel ära järgmises guljašijaotuses –
mul oli käes

♠ÄS62
♥ST
♦-
♣KST9842

ja Leo avas 1♥, tegin 1NT relee, sellele Leolt 3♦ (maks ja 5+ ruutu) ja tegin uue relee, millele sain haruldaselt ebameeldiva vastuse 4NT – 2-5-6-0 jagu. Oleks mul võimalik olnud, oleksin pakkumise maandanud 7-0 klapiga viies ristis, kuid see küsinuks ässasid, sestap passisin. Leping läks kaheta, kuid teises toas tuli 4♥ välja (ma ei oskagi öelda, kas see seisab alati või kaitse aitas) . Leo leht oli

♠94
♥ÄK732
♦ÄE9752
♣-

Veidral kombel läks IMPe ära ka viimases jaotuses –

♠2_________♠ÄS95
♥6_________♥Ä9843
♦ÄKET72___♦J
♣ES653_____♣742

esialgu kulges pakkumine mõlemas toas identselt

1♦___p___1♥___3♠
4♣___p

ja nüüd Leo (rannaka balansis) tõstis viide ristisse, samas kui vastane (naturali balansis!!!) passis läbi. Kahjuks ei olnud võimalik vältida kolme trumbikadujat. Siit saime oma esimese kaotuse 14-16

Kaheksas matš Sindiga (Aspre-Pontus)

Kohe soojenduseks sain
väljamängu harjutada.

63. jaotuses hakkasid jälle pihta wilkoszinaljad, nimelt avab Leo 2♦ (kallis odava vastu) ja mul on käes

♠ÄKT95
♥E
♦8
♣ÄKS865

teen sellega 2NT relee kavatsusega Leo eeldatava 3♦ vastuse peale pakkuda sundivalt 3♠, kui sekkub vastane 3♦-ga, Leolt kontra (=ruutu) ja teiselt vastaselt 3♥. Passin selle (kord sajandis on Leol ruutu+pada) ja Leo kontreerib, mille peale vastane küsib, et mida see kõik tähendab. Tunnistan siis, et tal on käes ruutu ja ärtu, ruutu vähemalt neljane ja ärtu vähemalt viiene, ning vastane pageb nelja ristisse!!!! Ma ei suuda oma õnne uskuda ja kruvin sellegi ära ning teine vastane taandub nelja ruutusse mis peale tolmu hajumist 800ga lõppeb. Kokku 22-8 meile

Üheksas matš Norsu vastu lõppes küll viigiga, aga tulevärki oli seal sitaks. 67 jaotuses oli Leol käes (odavas kalli vastu)

♠JT
♥QJ875432
♦-
♣K83

4♥___p___p___DBL
p___4♠___5♥___5♠
DBL_RDBL

andsin talle küll avakäiguks tellitud löögi ära, kuid leping tuli sellest hoolimata välja, -1200. Võib-olla peaks Leo halba aimates reki pealt ära minema (6♥ on -800), aga veidram lugu on see, et kui ta passib, siis võib vastane 6♠ tõsta ja sellele oleks Lightner juba paremini toiminud. 5 IMPi me siiski võitsime, sest teises toas oli lepinguks 6♥ teisest käest, mille vastu kaitset pole.

Komplekti viimane jagu oli järjekordne guljašš

Viimased kolm matši toimusid pühapäeval ja esimeseks vastaseks olid kaksikud. Kuna Tuul-Andres mängivad sama süsteemi, mis meie Leoga, siis pandi meile vastu Pihel-Indrek, et võimalikult palju samu järgnevusi tekitada (kuigi idee poolest peaks nõrgema võistkonna huvides olema justnimelt see, et võimalikult palju „random svinge“ tuleks, aga noh, ma ei ole päris kindel, et see Šveitsi süsteemis turniirile laieneb), aga sellest hoolimata käisid asjad üsna eri radu pidi. Soojenduseks patserdasin taha mingi 2♥ lepingu (seda korrati teises toas, kuid teisest käest mängides) ja siis pakkusid Tuul-Andres (vastaste tõhusal „segamisel“) järgmiste kaartidega 4♥, kus meie kahte jäime

♠T7
♥K52
♦K64
♣ÄKST9

♠S964
♥ÄE976
♦7
♣876

risti lõikub ja trump jagub, nii et 10 tihi ja sama arvu IMPidega ei olnud neil vähimatki probleemi.

77. jaotuses tasus ära see,
kui liiga ahneks ei lähe

79. jaotuses avas vastane teisest käest 1♦ ja ma otsustasin kallis odava vastu partnerile avakäiku näidata ning pakkusin lehega

♠KES5
♥E987
♦964
♣96

1♠ vahele. Järgnes sundiv 3♣, Leolt 3♠ (mida ma küll olen teinud!!!) teiselt vastaselt kontra trahviks (ugh. . .)

Avakäiguks ♣K ja lauda kallati

♠T8743
♥S65
♦8
♣ES32

mis tegi mulle ses suhtes tuju heaks, et nägin et ma käin maksimaalselt 800 alla (2 ristit, 3 ärtut, ruutu ja pada), samas kui teises liinis seisab kindlasti 6♦ ja tõenäoliselt ka 7. Õnneks kaitse ei olnud parim võimalik (mu avakäigul visatud ♣9 tekitas väikese segaduse mastide pikkuste lugemises ja ärtulöök jäeti lahti mängimata) ja ma pääsesin 500-ga ning teises toas pakkusid Sven ja Vasja ühepoolses järgnevuses 7 ära. 22-8 meile ja esmakordselt turniiril liidrikohale.

Eelviimases voorus olid vastas rootslased (Eliazohn-Gisslen), teises jaotuses riskisime taas oma eludega kui wilkoszijärgnevuses kallis odava vastu 3♠ kontraga mängima jäime. Läks üheta (õige kaitse võtab vähemalt kaheta, kui mitte kolmeta) ja -2 IMPi.

83. jaotuses avas Leo 1♣ ja mul oli käes

♠S8
♥Ä762
♦S2
♣ÄKES6

kirjeldasin releedele ära oma jaotuse, 12+ punkti ja ässad ning selle peale pani Leo 5♥ slämmikutse. See tekitas mulle omapärase probleemi (nagu Vallo ütleb, siis tavaliselt ei ole võimalik, et sa kõigepealt küsid ässad ja SIIS kutsud slämmi, tavaliselt käib see asi vastupidi), et mida teha. Arvasin, et ilmselt on puudu üks äss ja ärtus on midagi hõredamat kui vaja, sestap valisin lepinguks 6NT. Avakäiguks pada ja lauda pandi

♠ÄKE2
♥KS93
♦K765
♣7

võtsin selle tihi, tõmbasin ärtuässa (eest emand) ja seejärel testisin risti jagumist ja karpisin oma 12 tihi sisse. Kui vastane alustab 6♥ vastu ruutuässa tõmbes, ei ole seda lepingut enam võimalik võita (samas kui 6NT on ladvast), praegu olnuks väga terane avakäik väike ruutu ässa alt (avakäija võib aimata, et ma hea ristimasti pealt valisin alternatiivse lepingu) . Järgmist jagu võttes selgus, et ma olin selle bridgematesse vale numbri all sisestanud ja pidin käima Vampsi juures kustutamas. Tuli välja, et täiesti ilmaasjata, ka järgmises jaos (mis küll numbri järgi kohe järjest ei olnud) tellisime me 6NT, seda küll natuke kobavama pakkumise järel. Nimelt oli mul käes

♠KS73
♥KET952
♦7
♣ÄK

ja avasin sellega 1♣, Leolt 3♠ (suvaline kuues ÄKE) ja minult 4♥ (mänguks) . Nüüd tegi Leo sellise pakkumise nagu 4♠, mida ma tõlgendasin padaässana ja panin 6NT. Tõde oli veidi teistsugune

♠8
♥Ä74
♦ÄKET85
♣975

õnneks tuli ka 6NT välja. Ma arvan, et parim pakkumine olnuks Leo poolt kohe RKCB ärtuga – kuna tal on see mast kolmene, on keycardide olemasolul seitse ilmselt varrest. Ja edaspidiseks leppisime kokku, et uus mast selles kohas näitab ässa (sest 3♠ pakkumine eeldab vaikimisi, et partner arvab masti ära) .
Edasi juhtus veel selline asi, et kui teisest toast tuli passiring, käis meie vastane 3NT vastu 4♥-ga ohvris (1100 all, 3NT on piiripealne, et kas tuleb või mitte, jõudu on 11 vastu 11) ja võttis meid tahaminevast 3NT-st 3♠ tõkkega maha (-300 ja 11 IMPi), seega võitsime matši 25-5

Viimases matšis oli meil 6 VP-d edu lätlaste ees, vastas Tambovi Bambus (Igor-Maks) Asi oleks võinud üsna teravaks minna, kuna kohe esimeses jaos avasin 4♠ lehega (odavas kalli vastu)

♠KT987432
♥T7
♦E
♣E8

Leol oli
♠Ä
♥KE9652
♦ÄT7
♣ÄK5
ja ta tegi 5♠ kutse ja ma leidsin, et lihtsalt kaheksanda trumbi pealt ma seda ikkagi vastu ei võta. Igor tõmbas ärtuässa ja lülitus kuhugi ümber, kuna trump oli 3-1 tuli täpne mäng. Pärast selgus, et ta oleks võinud Maksile singlisse ka löögi anda, aga sattus mingi optilise illusiooni kütkesse. Muu matš kulges rahulikult, üks geimidelta meile (vastased olid kehvemas geimis), üks slämmidelta vastasele (igati mängitav slämm) ja tuli paariimbine kaotus, 14-16, sellest piisas küll ja veel (lätlased said 12 punkti)

Monday, August 10, 2009

3. sessioon.

Jagu 25: vastane avas ette 1♦ ja Leo otsustas kallis odava vastu lehega
♠Ä5
♥ÄS93
♦432
♣EST8
1♥ peale pakkuda. Huvitav, kas peaks vastastele hakkama seletama, et esimesel korrusel pakumegi neljasest üle – seni olen seletanud (ja süssikaardil on kirjas), et ülepakkumine viiesest, kuid esimesel korrusel hea neljane mast lubatud. Nojah, sinna kvalifitseerub kah. Midagi halba ei juhtunud, ärtu avakäik töötas 1NT vastu hästi (kuigi taha see seda ei võtnud), 54 pts.

Jagu 26:
Saan kätte lehe:

♠K7
♥ES32
♦ÄE
♣ÄS862

Leo avab 1NT (15-17) ja hakkan releetama. Peale kuningate küsimist selgub, et tal on käes (x on suvaline kaart emandast allapoole):
♠Äx
♥ÄKxx
♦Kxxx
♣xxx

ja nüüd pean lõpplepingu panema. Kuna mul on jõudu nii palju, siis on selge, et slämmi mittepakkumiseks peaks ikka väga kõvasti argumente olema (niikuinii kogu saal pakub, märkelehelt ilmnes, et slämmi ei jõudnud 2 paari, samas kui 5 paari pakkusid seitse!) ja kuna Leo ristikadujaid niikuinii kuhugi visata ei ole, siis sama hästi võime mängida ka 6NT-d. Avakäiguks tuleb ♣E (!) ja seejärel panin oma lehe lauda ja jäin huviga sündmusi ootama. Soojenduseks Leo peetas selle käigu ja vastane lülis patta. Selle Leo võttis ja käis uue risti, ning kattis ♣9 soldatiga – tagant visati krohvi. Nüüd taipasin oma esialgse arutluskäigu viga – kui trump on 3-2, siis saaks ju ärtumängus risti tegema lüüa (või ühe ruutu minu kätte ära lüüa) ja piirduda ühe ristikadujaga, nüüd aga ei tooda ristimast nelja tihi. Leo sügas ja sügas ning ma juba peaaegu tahtsin lauas olles nõudluse esitada: kui neljane ruutu on ristidega samas käes (või mingid nupud kukuvad), siis tuleb leping välja, muidu on miinus üks. Leo mängiski selle plaani kohaselt (tal oli ♦KTxx), kolmas soldat kukkus (ristide käest) ja leping tuligi välja. 62 pts.

Jagu 27:
Seekord pakun mina (tõsi küll, passinud partneri vastas) 1♥ avangule neljase pada KET9-ga 1♠ peale. Leo korrigeerib 1NT-sse (kolmas soldat piduriks) ja käib üheta. Suures enamuses mängisid seda jagu hoopis vastasliinis istujad, väike enamik neist edukalt. 44 pts

Jagu 28:
Igav 4♠, kõik istub hästi ja suurem osa mänguplaane viib 12 tihile. Nii minulgi, 39 pts.

Jagu 29:
Jõuan 4♠ ja pean lahendama trumbimasti:
S5 vastu ÄT8632

Tõenäoliselt on parim käia soldat ja vaadata edasi, mis teisel ringil saab, aga ma miskipärast otsustasin alustada väiksest kaardist. Eest pannakse seitse ja nüüd ma taipan, et kui ma olen juba nii mänginud, on mu ainus šanss mast ühe kadujaga lahendada lõigata pilt-9-7-t. Kaheksa võetakse tagant emandaga ja teist korda lauda saades käin sealt soldati välja, millele eest pannakse neli!. No tere tali, mida ma siis nüüd tegema pean – kas ees on tõesti neljane K974 või on taga KE duublis. Ja pakkumise (või selle puudumise) järgi ei saa endiselt midagi välistada, avakäik ka abiks ei ole. Sügasin ja sügasin ja mängisin väikese (mingid ähmased šansid trumbikopaks) – tagant pandi üheksa! 32 pts (kuna paljud olid 3NT-s sama arvu tihidega)

Jagu 30: jõudsime nelja kallisse ja sama vastane, kes oli E9-st kaheksa võtmiseks emandat kasutanud suutis mulle peaaegu maksi (72 pts) anda sellega, et lahendasin kõrvalmasti Exxx vastu xxxx-i nii, et käisin emanda alt väikese (sidemeid polnud, et vastu mutti käia). Väike-väike- kümme ja kui käik pahadele läks, siis pani tüüp KS-st kuninga lauda. Hale värk.

Jagu 31: Avab vastane ette 3♠, mul oli käes
♠KS7
♥Ä
♦ÄS32
♣ÄK865

tellisin 3NT ja see tuli ületihiga välja (ei olnud kõige inspireeritum kaitse), 51 pts. Saalis oli inimesi, kes minu lehega alustasid kontraga, sellele pani partner nagu ikka 4♥ ja mängitigi oma 4-1 klappi.

Jagu 32: Ma pole kunagi sallinud inimesi, kes sinna, kuhu kükitavad, hunnikut ei tee.

Lauri____________Leo
♠54_____________♠ÄE2
♥974____________♥863
♦KES975_________♦ÄT64
♣ÄK_____________♣T73

1♦_____1♠______1NT_____2♠
3♦_____p_______3NT_____DBL
p...


Kontreerijal oli käes
♠T76
♥ÄEST5
♦83
♣ES3

ja ma ei teagi, kas ta lootis meid taha võtta või nelja ruutusse peletada, igatahe kuri inimene selmet käia pada, küttis hoopis oma ärtust välja ja leidis partnerilt duubelkuninga. On raisad ja milles meie süüdi oleme? Oleks ju võinud nelja ruutusse taanduda, aga pkkumise ajal on ebaselge, et see parem leping oleks, pealegi kui vastase ärtu on 4-3 on 3NT lauda oksendada (OK, padalõikest). Saime 2 pts, 4♦ täpselt oleks andnud 37. (-35)

Jagu 33: Pakkus vastane 3NT, mille tahavõtmine (kui see üldse võimalik peaks olema) nõuaks tõeliselt inspireeritud avakäiku – kas siis partneri mastist Ex-st väikest (korra isegi käis selline uitmõte peast läbi) või siis vastase masti. Saalis igatahes keegi 3NT ei kaotanud, meie vastane korjas ületihigi (peale avakäiku pole sellegi vastu midagi teha) 12 pts.

Jagu 34:
Avab Leo esimesest käest (odavas kalli vastu) 4♠ kaardiga:
♠ÄK97643
♥T98
♦3
♣K5

ja jääb seda mängu, avakäiguks ♦K ja lauda tuleb:

♠ES5
♥Ä754
♦ES7
♣ÄE2

teisel tihil lülitub kaitse ristile ja nüüd mängis Leo ärtu-ruutu sunnile avakäija vastu (just for the record – vales järjekorras...). Hea uudis oli, et avakäijal oli tõepoolest viiene ärtu, aga halvaks uudiseks oli, et ruutu ässa tal küll polnud (see mast jagus 8-1) ja oleks töötanud hoopis ruutuekspass... +450 andis meile 14 silma, ekspass oleks lisanud 25 punkti.

Jagu 35: Asi kulgesi Leo vaatevinklist vaadates väga huvitavalt: tal oli neljandal käel (kallis odava vastu) leht:

♠E2
♥E987
♦ÄKE6
♣K64

Ja pakkumine käis:
1♦____1♠____DBL__RDBL
1NT___p_____p_____DBL
2♥____p_____p______2♠
p...

Ta nimelt pelgas, et tal 2♥ vastu üleliia kaitset olla ei pruugi ja seetõttu otsustas oma duubliga osamängu pärast võidelda. Kuna minu leht oli:

♠ÄST74
♥2
♦S52
♣S752

siis oli tal selles suhtes üsna õigus, +110 ja 48 silma.
Kui ta oleks 2♥ tempos kontreerinud, siis ma oleksin ilmselt kahte patta ajama pannud, aga ta kulutas seisu hindamiseks üsna palju aega, nii et minu jaoks oli tõeline kergendus näha lauda ilmumas midagi muud peale punase kaardi.

Jagu 36: Igav 4♠ 11 tihi, 37 pts

Jagu 37:

Lauri_____Leo
♠Ä873____♠KEST5
♥Ä_______♥S32
♦Ä83_____♦962
♣ST974___♣Ä6

1♦_______1♠
2♠_______3♦____(DBL)
4♠_______p....
Otsustasin, et risti on nii nadi, et 2♣ga ei ava. Leo 3♦ oli mast, kus ta “otsib abi” ja mul oli käes supermaks, nii et nelja patta jõudmine oli suhtkoht lihtne. Vastane ruutukäiku oma KSx-st ei teinud vaid pani lauda trumbi ja Leo oli juba võitnud tempo. Nüüd mängis ta ristiäss-risti laua soldati ja vastase pildi alla ja kui ruutu tagasi käidi tõmbas trumbi (jagus) ning käis risti ja kui sellele eest väike mängiti, pidi otsustama, kas mängida 3-3le või neljandale KE-le ekspassis. Pani valesti ja saime 11 tihi (19 pts), kui oleks õigesti pannud, siis oleks tulemuseks olnud 50 punkti (-31). Õige oli jälle ekspassida aga ikkagi on see asi nats nadi, sest peale ruutukäiku on lepingus surnud 10 tihi – mida oli saalis juhtunud täpselt kaks korda!

Jagu 38: Jõudsime varjavas pakkumises 3NT-sse, kus tehtigi mulle pada avakäik – lauda ilmus T8643 ja käes oli ÄE5. Tihi see otseselt ei kaotanud (KSxx oli taga, nii et konstantsed kadujad on ikkagi), aga tempo ikka abiks, pärast ei valinud ma küll õiget sundi, millele mängida, kuid kaitse eksimus kinkis mulle 11. tihi. 61 pts.

Jagu 39: Mingi ilmetu 1NT kaheksa tihiga, 34 pts.

Jagu 40: Avasin teiselt käelt 2♥ lehega:

♠874
♥KST73
♦KS9
♣ST

järgnes pass- pass ja vastane balansseeris 2♠ga, pass – pass ja Leo balansseeris 3♥ga, mida jäingi mängima. Avakäiguks ♠E ja lauda pandi:

♠ÄT2
♥Ä98
♦ÄE83
♣875

paigutasin siis pikema ärtu koos emandaga selle vastase kätte, kes ei balansserinud ja lõikasin selle seega õnnestunult vastu ässa maha. +170 oli väärt 52 punkti.

Jagu 41: Veidral kombel oli ka siin oluline 3♥-s ärtuemanda leidmine:
♠E9
♥KT5
♦S74
♣KST97

♠KS6
♥ÄS8764
♦E9
♣52

minu PPV oli lubanud avangujõudu ja viiest ruutut, VPV oli tõstnud kolme ruutusse ja meie pidime siis 3♥ga võitlema. Kaitse algas ruutukäiguga ässa alla, ruutu tagasi kuninga alla ja pada ässa alla. Seejärel kasseeris PPV sisse ka ristiässa ja küttis pada tagasi, piirid käes ja minu asi on nüüd leping ära võita. Paigutasin ristiemanda kuninga ette (miks peaks tüüp tagant muidu ässa ära karpima) ja tuvastasin, et see mu probleeme endiselt ei lahenda – punktide järgi võib ärtuemand olla emmas-kummas käes. Tõmbasin ärtukuninga – mõlemast käest väike. Käisin väikese ärtu – eest jälle väike (ühesõnaga see oinaseis, et sa tead, et leping on võidetav, ainuke küsimus, et kuidas). Kuna PPV oli väikesi ärtusi mängides ka häälega korranud, et “väike”, siis leidsin, et mul on kaks head põhjust lõikamaks – esiteks äkki mind psühhitakse leebelt (“kui sul on emand käes, siis ürita väga lõdvestunud ja hoolimatu välja näha) ja teiseks toetas teine käsi mingi tühja kolmanda kuningaga kolmandale korrusele. Lõikasin ja õigus mul oligi. +140 andis 63 silma.

Jagu 42: Vastane ei jõudnud geimi, kuhu enamus saalist jõudis (me väga ei seganudki). -170 oli väärt 58 punkti.

Jagu 43: Anti mulle teisest käest kätte selline üüratu loom (kõik odavas):
♠-
♥KES9843
♦ÄKE8
♣K5

1♠____DBL____2♠____2NT (Lebensohl)
4♠____5♥_____p....

Peale partneri Lebensohli oli eriline kiusatus kohe slämm täis virutada sest see ei ole tal kohustuslik pakkumiskoht ja äkki tal midagi (= üks kasulik äss) on, aga igaks juhuks piirdusin 5♥ga. Avakäiguks ♣S ja lauda tuli:

♠ÄE96
♥2
♦653
♣ET987

ühesõnaga tundus suht paras koht olemiseks küll. Soldati katsin emandaga (et ehitada lauasisek) ja kui see ära võeti viskasin oma kuninga minema. Uus risti tagasi, vastane ei trumbanud ja sain padaässale ruutukaduja minema visata – ühesõnaga senimaani hästi. Trumpi kavatsesin lahendada nii, et käin väikese trumbi kuninga alla ja kui see saab tihi, siis väikese trumbi tagasi (tundus, et PPV-l on tõenäoliselt 6-2-1-4 jagu ja kui ma pildi ässa alla seebistan, siis kolmas risti tekitab trumbiedutuse), aga ärtu võeti tagant ära ässaga ja käidi ruutu, mida trumbati. Ühesõnaga ikkagi 6-3-0-4 ja üheta. Iseenesest ei olnud see eriline katastroof (ruutukäiguga läheb ka 4♥ taha), saime 41 punkti, kui olen hiromant ja 4♠ kontreerin (mis on mu lehega ilmselt 100% võimatu tegevus), siis läheb see ilmselt üheta-kaheta ja saame 56-58 silma (keskeltläbi -16). Selgus, et PPV oli oma pakkumised sooritanud vaid 7 pp-ga, vaadates järgmises jaos toimunut, tundub et vastastel oli oma “süsteem”.

Jagu 44:
Avasin pakkumise (odav kalli vastas) 1♥ga, nüüd pani VPV seitsme punktiga kontra! Käes oli tal:

♠E984
♥654
♦ÄS543
♣2

edasi hakkas juba nalja saama – kõigepealt otsustas Leo ära teha sellise asja nagu tõkestav toetamine kolmese toega: (ärtus KT7 ja kuues risti kilakatega) ja teine vastane oma 19 punkti ja viiese risti ÄEST9-ga pani 4♣ - mille peale kontreerija lõi vedelaks ja passis läbi (Leol võis see ilmselt eriline unelmate stsenaarium olla)! Kuna mu singelkuningale näppu lõigati, siis läks see asi kokkuvõttes kolmeta. 72 pts.

Jagu 45: Vastane jõudis ebaklapiga 3♥sse ja käis kallis tsoonis kaheta (tegelikult peaks kolmeta minema, aga Leo ei suutnud jagu kokku lugeda ja jättis mulle löögi andmata), 47 pts (-17)

Jagu 46: langesime natuke süsteemi ohvriks: Leo avas 1♦, mul on käes:
♠E9
♥ÄK84
♦S95
♣9652

ja pakkusin sellele 1♥, mille Leo 2♥sse tõstis (kas 14-16 BAL või 11-13/14 unBAL neljase ärtuga). Ega see mulle väga ei meeldinud, aga tuli kutse teha ja Leo passis selle oma 14 ühtlasega läbi. Lepingul väga viga ei olnudki – kui trump jaguks 3-2ga ja emand lõikes, siis tegelikult seisakski neli, aga seekord oli 4-1 vastas JA kaitsele tekkis löök sisse, nii et isegi 3 läks taha. Pea kogu saal mängis kas kahte või nelja (peale meie oli vaid üks paar kolmes ärtus), tavaliselt kaheksa tihiga. Saime 33 silma, aga kui ma oleks oma vaistu usaldanud ja 2♥ läbi passinud, oleksime saanud 54 (-21)

Jagu 47:
Leo_______Lauri
♠85_______♠ET92
♥ÄST65___♥3
♦Ä_______♦KS87
♣ÄS742___♣E853

1♥_______1♠
3♣_______3NT

Jõudsime natuke pingutatud 3NT-sse, kus vastane kaitses üleliia ei eksinud ja leping läks üheta (13 pts). Võib-olla kui Leo oma lehega 3♣ asemel 2♣ paneks, võiks pidurid peale saada (mu 1♠ oli maksimaalselt geimi kutsuv) või kui ma 3♣ läbi passiksin, ristimängus peaks olema 10 tihi, mis annaks 29 punkti (-16), sest üsna paljud suutsid 11 tihi anda...

Jagu 48:
Vastane mängis 2♣ üheksa tihiga, midagi sellega pihta pole hakata ja punkte saime 25...

Kolmanda sessiooni kogutulemuseks jäi siis 55,42%. “Jumala käe” abil oleks võinud 161 punkti säästa (9,1%), aga lolluste kategooriasse läheb neistki vaid 17 punkti (0,96%). Ühesõnaga oli kogu see paarikas tõeline vastuvoolu ujumine, kuigi ta päriselt ei lükanud ümber mu teooriat, et turniiri alustad sa reeglina 65%-ga ja siis pead vaatama, et sealt liiga palju ära ei viska, oleks antud juhul 65% saamine nõudnud märksa rohkem pimedat õnne (kuigi meil seda mõnedes jaotustes ka oli, kus vastane lolliks läks). Ja pagan, olles nüüdseks jaod läbi kamminud, arvan ma, et me mängisime oluliselt paremini kui selle 53% väärtuses, mille me ka kokku saime. See on see halb asi maksikal, et lisaks sellele, et sa mängid vastasega, pead sa mängima suure saaliga, võistkondlik on selles suhtes ikka märksa mõnusam mäng, et sa pead mängima oma kaartidega paremini kui see konkreetne vastane, kes istub sinu võistkonnakaaslaste vastu – ja nagu näha võistkondliku tulemustest, siis see läks meil ju igati hästi. Ilmselt võtan järgmiseks ette nende jaotuste läbikammimise.

Friday, August 07, 2009

2. sessioon:

Jagu 1: vastased ei suutnud nõrga 1NT peale oma 3NT ära pakkuda ja piirdusid 3♣-ga. 64 pts. (Maks endiselt 74)

Jagu 2: 1 ruutu – 1NT järel kangutasime vastased DONT'iga 2♦-sse ja nad olid ainsad kogu saali peale, kes NT asemel ruutut mängisid. Mõnedest olid paremad, mõnedest kehvemad, 45 pts meile.

Jagu 3: Esimese paarika võitjate vastu jõudsime nelja patta alumisest käest (PPV oli avanud NAT 1♦ga):

♠KE87
♥ES
♦T4
♣ES976


♠ÄS53
♥Ä9
♦KS93
♣K82

kaitse algas risti nelja käiguga – 6, äss, kaheksa, tagasi risti 3, kuningas, löök ja 7. Seepeale vajus vastane pikalt transsi ja käis ärtut (vat miks on kasulik risti kahte käes hoida – suudab vahel esile manada illusiooni, et kolm on päris suur nupp) ja leping tuli sedasi välja. Saak paraku oli üsna kesine – 36 pts.

Jagu 4: vastane jõudis 3NT-sse ja pani seal kõik õigesti, võttes 10 tihi (ja taas pole midagi teha). Meie saldo: 16 pts

Jagu 5: vastane ei kaitsnud just parimal võimalikul moel ja pääsesime 2♠-s üheta, 58 pts.

Jagu 6:
Lauri_____________Leo
♠KS543___________♠E98
♥KST76__________♥E983
♦T_______________♦ÄE872
♣E4_____________♣7

_________________p_____2♣ (prec)
DBL___3♣______4♥_____5♣
p______p_______DBL____p...

ei olnud võimalik taha võtta hoolimata saadud ruutulöögist. Saime 7 punkti, kui kontreerimata jätame (mis on antud juhul üsna võimatu), hoiame kokku 14 punkti. Võib-olla ma ei tohiks 2♣ kontreerida, kuid samas tahaks oma lehega midagi teha ja kontra näib mõnevõrra intelligentsema lahendusena kui emma-kumma kalli pakkumine.

Jagu 7: vastane jõudis 4♥sse (saali leping) ja tekitasime olukorra, kus ta ei julgenud sooritada kõrvalmastilõikust, kartes kaotada lepingut. 42 pts.

Jagu 8: vastane lihtlabaselt patserdas geimi taha, 71 pts.

Jagu 9: Leol on teisel käel (kallis odava vastu) käes:

♠ÄE72
♥ES93
♦93
♣432

ja ta peale avaja passi passib samuti, seejärel tuleb temani 1NT – pass – pass ja ta passib jälle! Loomulikult on kõik õige, et võib-olla saab kahe kalliga sõtta tulles -200 ja põhja, kuid sellest hoolimata on see selline pakkumine, mida mina eladeski ei tee: sul on 9 pp ja need asuvad kõik sinu mastides, lisaks sellele saad sa ära kirjeldada, MILLISED su mastid on (mitte ei teki see tüüpiline DONTi seis, kus pakud “ruutu ja kallis” ja partner passib kolmesega, sest see kallis, mida sul tegelikult ei ole on tal duubel). Ja kui asi peakski olema -200, siis ei ütle keegi, et kaitse saab olema parim võimalik või midagi sinnapoolegi, lisaks on lihtne mängida, sest enamuse jõu asukoht on teada. Nojah, nagu arvata oligi, tegi partner kehva avakäigu (ruutu), mis müüs kohe tihi, lisaks sellele oli tal kolmandal tihil keeruline arvata, kumba kallist peaks tagasi käima ja valitud ärtukäik andis lepingus ületihi. Saime 17 pp, samas kui 2♥ 140 oleks andnud 60 (43 punkti vahet)

Jagu 10: Avas Leo esimeselt käelt (kõik kallis) Wilkosziga ja mul oli:
♠T32
♥ÄST3
♦Ä87
♣KT5

Edasi käis pakkumine nii, et ma uskusin Leol olevat padasingli ja ristimasti, ning kui vastane jõudis nelja patta läksin sellele 5♥-ga peale, selline three-way shot, et kas seisab vastastel 4♠ või meil 5♥ või läheb vastane 5♠tta (või neljas variant veel, jätab meid kontrata mängima ja me läheme üheta, mis on hea pada osamängu vastu). Jäingi seda kontrata mängima, tehti padakäik ja lauda tuli:

♠5
♥E9765
♦432
♣ÄS43

Teisel tihil lülitus kaitse ruutusse, mille võtsin ässaga, lõin pada kinni ja lõikasin edukalt ärtut (jagus 2-2), nüüd oleks leping võimalik võita, kui risti kadujata laheneks. Paigutasin siis ristiemanda soldati taha (kuigi ma kahtlustasin talt lühemat ristit, ei ole neljandat emandat võimalik maha saagida, sest kliberid on liiga väikesed) ja lõikasin kümnega. Võeti emand ja kaks ruutut takkaotsa, kaheta. Punkte saime me selle jao eest 17, oleksin ma tagasihoidlikult 4♠ läbi passinud (läheb üheta), oleksime saanud 53 (-36), üheta mäng oleks andnud 42 silma (-25)

Jagu 11: tekkis probleeme süsteemi tõttu: Leo avab 1♦ (14-16 BAL või 11-16 unBAL), vastane vahele 2♥ ja mul on käes:

♠ÄKS96
♥S8
♦S72
♣982

Nüüd on siis oluline koht, et kas pakkuda lehega 2♠ (NAT, NF) või 3♦ (INV+, 5+ pada). Otsustasin esimese variandi kasuks, kuna
A) kui partneril on MIN ebaühtlasega, võime me kergesti jõuda kohta, kus päike ei paista
B) isegi kui tal on BAL, siis ei garanteeri keegi, et meil geim seisab (padamast on küll hea, aga muu leht on üsna nadi)
C) kui tal on maks toega, siis võib ta vabalt mu 2♠ kõrgemale nihutada

jäi siis mänguks ja lauda kallati:

♠E4
♥Ä3
♦ÄKE8
♣ST653

kaitseputerduse abil sain 11 tihi, aga rõõmu see ei teinud, 8 punkti tuli. Kui ma pakun agressiivsemalt, siis jõuame nelja patta ja kui kaitse seal ei eksi, siis saame 26 silma (-18), nii ülbe ma ei ole, et sinna ka kaitsevea sisse arvestaksin (72 punkti)

Jagu 12
Vastane mängis 3♠, piirasime ta täpseks ja saime 59 punkti (saalis oli metsikult 10 tihi antud), asja idee oli selles, et ma teadsin väljamängijalt viiest ristit ja äraviset tehes hoidsin oma ♣Ä9854 alles ja viskasin minema nupu ♦ET2st.

Jagu 13
Igav 3NT 10 tihiga (jätsin kasutamata võimaluse lasta vastasel teha üks jäme viga), 39 punkti

Jagu 14
Jõudsime 3NT-sse lehtedega
♠KS73
♥654
♦94
♣Ä643

♠954
♥ÄKT
♦KES5
♣KS7

Leping oli saalis korduvalt välja tulnud, aga Leole ei antud erilist šanssi ja ta käis kaheta (ilmselt võtmetähtsusega oli avakäik, kus ♥ES872-st käidi meie vastu emand ja rohkem sealt käest ei näperdatud), 4 punkti.

Jagu 15

Harjutasime distsipliini: avasin lehega
♠KE95
♥E83
♦E753
♣ÄK

süsteemi tõttu 1♦, Leolt 1NT ja passisin selle läbi. Leol oli küll päris head 7 silma, kuid nikerdamist oli siin lepingus kõvasti. Lõpuks laekus 9 tihi (♦ soldati lõikus õigest käest ja padasoldati duublist mahatõmbamine lepingu kindlustamise faasis) ja 59 punkti.

Jagu 16
siin omakorda mängisin kivipalli: avanguks passisin lehega:
♠K82
♥875
♦E96432
♣2

ja vastane avas (odavas kalli vastu) 2♥. Leolt 2♠, teiselt vastaselt 4♥ ja nüüd ma venitasin peale 4♠... Vastaselt 5♥ ja Leolt kontra ning avakäiguks ♦10. Lauda ilmus

♠EST43
♥K4
♦ÄK
♣E943

mis mulle ses suhtes eriti ei meeldinud, et ma ei näinud varianti, kuidas 5♥ hästi taha minna saaks, kuid ses suhtes oli asi hea, et vähemalt ei mänginud me 4♠ kontraga (kindel 800+). Lõpuks läks see leping siiski imetabasel moel üheta, kui väljamängija ei suutnud ristit, kus tal on
ÄS76 vastu E943-e ühe kadujaga lahendada (olles mult ära näinud kuuese ruutu ja 3-3 kallid). 69 pts.

Jagu 17: on leidnud kajastamist Uperkuudis, sestap ma seda siin üles ei riputanud. Asja idee oli selles, et Indrek tõmbas (väidetavalt kogemata) partneri 1♣ avangu vastas oma 5 pp-ga välja FG pakkumise ja nad maabusid 3NT-sse, mille vastu kaitstes ei olnud Leol võimalik minu kätte enam ♠K-t paigutada ja ta lootis ärtupidurile ja sellele, et 3NT läheb sel juhul taha, andes selle käigus väljamängijale üheksanda tihi. Raske sellistega, tulemuseks 8 punkti. Tahavõtmine andnuks 61, seega 53 punkti lännu, ilmselt oli tegu kogu turniiri üksiku kõige kallima jaotusega.

Jagu 18: õnneks valis vastane ebaõnnestunud mänguplaani ja läks 4 kallist üheta. 54 pts.

Jagu 19: Wilkoszinaljad jälle töös, vastane jäi mängima 2♥ kontraga (selmet jõuda 4-4 padaklapiga kahte patta) ja sai sealt -500. 64 pts

Jagu 20: Kergelt tulnud – kergelt läinud. Avasin pakkumise 1♥-ga, vahele 1♠ ja Leolt 2NT. Sügasin mis ma sügasin ja mõtlesin lõpuks välja et see on naturaalne. Kui Leo oli 11 tihi kotti ajanud, sain isegi mina aru, et oli mis oli, aga naturaalne oli see täiesti juhuslikult, süsteemselt oli ta FG ärtutoega (et eristada INV tõstet FG tõstest, kui juhtumisi tuleb neljandal korrusel otsustama hakata). 12 pts, 4♥ 11 tihiga oleks andnud 46, seega kadu 34 pts.

Jagu 21: üritasime 23 pp-ga vägisi slämmi jõuda:

♠ST85____♠ÄE9643
♥ÄE9____♥T763
♦Ä82_____♦K53
♣Ä72_____♣ -

vastane avas ette 1♦ga ja edasi pakkusime meie:
1NT____2♥
3♠_____4♣
4♦_____4♠
4NT____5♣
5♠_____p....

nagu arvata oligi, ♠K ei lõikunud (ega tõmbunud), kuid ärtus olid KS mõlemad lõikes ja kümne-üheksa olemasolu meil tähendas siiski 12 tihi. 40 pts, slämm oleks andnud 69 (-29 pts)

Jagu 22: peale kahte passi vaatas mulle vastu leht:
♠E87
♥ÄST863
♦KE8
♣5

ja otsustasin sellega (kallis odava vastu) avada 2♥ et teha vastastel sekkumine ebameeldivamaks ja oma kuuene mast ära näidata. Tundus, et ei õnnestunud, vastane pani peale 3♣ ja Leo kaardiga
♠T96543
♥E7
♦Ä72
♣K2

passis selle läbi. Leping läks üheta, kuid meil 3 emba-kumba kallist seisab (pada on 2-2). Õnneks oli enamus vist Leo lehega 2♠ avanud, igatahes oli üsna mitu korda 4♠ taha läinud ja saime täpselt keskmise (37 silma). Pidurdumine kolmes ärtus oleks andnud 7 silma rohkem.

Jagu 23:

♠S8742______♠ÄE3
♥ÄT________♥E98543
♦ÄKS95_____♦762
♣3__________♣9

Pressisime agressiivselt nelja kallisse, mille peale vastane oma 6-5 ristiga tõkkesse läks ja -500 sai (4 kallist võib võita, aga võib ka väga kergesti taha käia). 61 pts.

Jagu 24:
Igav 3NT, osad said 9, osad 10 tihi. Meie olime 10 tihi saanute seas, 56 pts.

Saime kokku 53,01%, kuid kuigi esimese sessiooniga võrreldes tulemus paranes, jätsime rohkem võimalusi kasutamata. Sajaprotsendilise õnnestumisega (enda hea mäng + jumala käsi pea kohal) oleksime saanud juurde 234 silma, seega 13,17%. Aga taaskord – erapooliku silmaga vaadates võib öelda, et tegu oli pigem kehvade ja ebaõnnestunud otsuste, mitte jämedate lollustega (jättes nüüd siit kõrvale selle 2NT läbipassimise), kuigi selliseid “kaheldava väärtusega” asju oli rohkem kui esimeses sessioonis.

Thursday, August 06, 2009

Rahva tundival nõudmisel kajastan siis ka enda saavutusi selleaastasel Võsu turniiril. Alustuseks siis halbadest asjadest, nimelt paariturniirist. Enamasti pole mul seal õnnestunud esiviisikust välja jääda, kuid sel aastal osutus nimetet üritus tõeliseks kannatuste rajaks – vastased ei teinud küll võib-olla vähem vigu kui tavaliselt, kuid kordades rohkem superõnnestunud otsuseid, ise sai kohati patserdatud ja vahel oli lolli ebaõnne. Luksi jaoks oli see ilmselt veel närvesöövam kui mulle – nimelt lootis ta võita Võsu nädala üldarvestust ja nägi vaimusilmas eelmise aasta kordumist, kus ta seisis päris hästi, kuid ebaõnnestumised paarikail pudendasid ta esikohalt. Nüüd võitlesime lihtsalt küünte-hammastega end igal sessioonil ikkagi punktidele ja oleks sessioone olnud mitte 3 vaid 10, oleksime vast ära võitnud – nimelt iga turniiriga protsent paranes kahe võrra (51 – 53 – 55). Huvitaval kombel oli seekord vastas rohkem tõsiseid vastaseid kui kunagi varem ja see ei ole paarikail reeglina hea märk. Kuigi mäng on selliste vastu nauditavam, ja võistkondlikul turniiril poleks sellest midagi (niikuinii tuleb kõvad üles peksta), siis paarikal ma eelistaksin küll pigem sokukesi. Nu mis teha…
Siin on siis kokkuvõte esimeselt paarikasessioonilt (ülejäänud ja võistkondlik tulevad millalgi hiljem)

Jagu 25: (sellest algas): 1NT kahe ületihiga (23 pp), kui Leo oleks nats paremini vastaste värinaid lugenud, oleks saanud võtta ka kaks ületihi (sisseviske-pseudosund), aga oleks olnud ka risk kaheksa tihi peal maanduda. Saime 37 punkti 74-st (ühesõnaga täiesti keskmine), kadu 11 pts.

Jagu 26: 4♥ +1, vastane oleks inspireeritud avakäiguga saanud ka kümnele piirata, 32 pts

Jagu 27: mul on teisel käel leht:
♠S
♥KE92
♦ÄT9753
♣73

ja pakkumine algab (kõik odavas):

1♦___2♦___DBL___4♦
4♥___?

selgus, et pidi tõkkesse ronima, sest partneri leht on

♠98643
♥4
♦KE642
♣S5

Õnneks jätsin vähemalt kontra panemata (sest pelgasin nelja pada), aga moos see ei olnud (vastaste 4♥ täpselt), laekus 11 pts, kadu 21 pts.

Jagu 28: vastased hakkavad ühepoolses pakkumises omavahel võitlema, maanduvad 5NT-s. Karpisin ära oma ♠ÄK ja ülejäänud olid õnnestunud lõike tagajärjel vastaste omad, ning teha pole ka midagi. 26 pts.

Jagu 29:
Lauri______Ost_____Leo______West
♠Ä85_______________♠ES9
♥E743______________♥KS82
♦KT863_____________♦Ä9
♣S_________________♣7632

p__________p_______1♥_______2♣
4♥_________p...

seekord oli mõõdukal määral õnne – kuigi trump oli 4-1 vastas, olid ♦ES duublis (3-3 oleks ilmselt ka aidanud) ja ♠K lõikes ning Leo mängis hästi ja ettevaatlikult, trumpkontrolli kaotamata +620 ja 70 pts.

Jagu 30: vastased jõudsid peale Leo ristiblokki nelja patta ja ma lehega:

♠ÄKS85
♥T64
♦63
♣832

ei kontreerinud. Leping läks kaheta, kuid saalis oli juhtunud mitu korda ka seda, et peale kontrat läks leping üheta (ei oska seisu hinnata), võimalik, et vahet polnud, sest kontreeritud 4♠ sa mängid ju teadagi hoolikamalt. Miks ma ei kontreerinud, on see, et kui ♠E on minu tagant 1♠-ga avanud käes, siis ei pruugi mul kehval päeval isegi kolme kaitsetihi olla ja leps võiks vabalt väljagi tulla. Seekord oli muidugi taga ♠T7642...
4♠ -2 andis meile 42 pts.

Jagu 31:
Kuna odavas tsoonis mängime nõrka trumbitat, siis avasin 1♦ lehega:
♠KS8
♥KS8
♦ÄES6
♣862

vastane kontreeris ja Leo passis kaardiga:
♠E93
♥75
♦T8752
♣K97

Ma isiklikult leian, et sellega 1NT pakkumata jätmine on andestamatu tempokaotus: esiteks lased sa vastastel leida kallismastiklapi, teiseks on mul kas 14-16 ühtlast või siis 11-16 ebaühtlast (millest väga suure enamuse moodustavad neljase ruutuga lehed) ja kuna me oleme odavas, siis 1NT eriliste komplikatsioonidega ei ähvarda kummalgil juhul. Pass aga laseb vastastel rahulikult kabetada... Õnneks nad jõudsid 2♣ lepingusse, mitte ei leidnud oma kaheksast ärtut või seitsmest pada, 36 pts.

Jagu 32
Lauri________Leo
♠ET952_______♠K7
♥65__________♥ST7
♦K4__________♦Ä8
♣KT87________♣ÄS9532

Tuvastas vastane peale meie Wilkoszi avangut ärtuklapi asemel taas odavaklapi (seekord ruutu) ja Leo tegi padakuninga avakäigu (mis oli ses suhtes sant, et väljamängijal oli ÄSx), kui nüüd too trumpi käis, siis selmet hüpata ette ässaga ja käia uus pada, saades väikese trumbiga löögi, lasi Leo trumbi läbi minu kuningani ja kui ma hakkasin talle padalööki andma, selgus et tal pole enam kasulikku kaarti, millega see sooritada, nii saigi väljamängija 130. Kuna ärtus oli enamasti mängitud kas 140 või 170, andis see meile 45 silma (kadu 6 pts)

Jagu 33

Leo istub kolmandal käel lehe otsas:

♠E932
♥ÄK9
♦95
♣S542

ja pakkumine käib nii (kõik odavas)

p_____p____1NT____DBL
p_____p____RDBL____p
2♦___DBL____2♠_____p
p____2NT____p...

pass forssis reki ja 2♦ lubas ruutut ja pada. Tegi Leo padakäigu, lauda ilmnes:

________♠74
________♥E854
________♦ÄES
________♣Ä963

avakäik partneri kuninga alla, seejärel väike pada tagasi millele väljamängija pani ässa ja Leo deblokeeris emanda. Nüüd ärtu vastu laua emandat, kuhu kuningaga ette ja kolmas pada, mille partner võtab ja paneb lauda ♣E. Väljamängijalt kuningas ja uus ärtu, millele Leo mängis väikese ja lõpp oli kurb: väljamängija karpis ära neli ruutut ja lõikas ristisoldati maha, saades nii üheksa tihi. Iseenesest kui toimuva üle mõelda, võib kindel olla, et partneril enam midagi ei ole ja on ülim aeg ärtuga ette hüpata ja pada ära võtta, sest isegi kui partneril on mõlemad odavmastikümned, saab väljamängija oma ärtutihid lahti mängida ja kaheksa tihi võtta (pada, 2 ristit, 2 ärtut ja 3 ruutut). Sitt tulemus oli meile muidugi juba sisse programmeeritud, saime 10 silma ja kaotasime selle tihiga teised 10.

Jagu 34 sai kinnitust tõsiasi, et kui sa patserdad, siis kaardijumal maksab sulle selle kahekordselt kätte: vastased ujusid slämmi kaartidega:

♠ET73_____♠ÄKS86
♥73_______♥ÄE5
♦KT_______♦E8
♣ÄKT85____♣764

ja ♣ES olid duublis ÄK ees. 7 pts.

Jagu 35
Vastane jõudis normaalse 5♣ (tegelikult seisab ka 6♣) asemel 3NT-sse, -1 ja 57 silma. Inspireeritum avakäik oleks selle kaheta võtnud, kadu 9 pts.

Jagu 36
Jõudsime normaalsesse 3♦-sse, tuli suure surmaga väljagi ja saime 28 silma

Jagu 37
Avati ette 1♦ ja mul on käes leht:

♠ÄS87
♥K
♦KE8732
♣K5

alustasin 2♦ ülepakkumisega (ei taha kontreerida, sest kui partneril on nõrk leht viiese ärtuga võin ma olla paraja kõntsa sees) ja jäin seda mängima. Lauda kallati tavapärane 5 silma, 4441 ruutu singliga ning leping tuli suure surmaga välja (panin KS-st valesti). Õnneks jagu NII hästi ei istunud, et neli kallist seisaks, saime 33 pts (kadu 7 pts). Kui ma alustaks kontraga ja me suudaks geimi vältida (mis ei ole üldse kindel), siis üheksa tihiga padaosalepingus võrreldes on kadu 23 pts.

Jagu 38
läksime kallis tsoonis 1NT üheta, saime 59 silma (vastastel 2 kallist seisab)

Jagu 39
Vastane pressis 3NT-sse ja lahendas seal olulises mastis soldati õigesti, saime -630 ja 8 pts. Oleksime pidanud hoopis nelja kalliga tõkkesse minema, mis kontra ja õige kaitsega kipub 500 eest minema (sellega võrreldes kaotasime 9 pts) või kui kaitse patserdab, pääseb 200-ga (17 pts) – sitt igatepidi.

Jagu 40
Jõudsime 2♠ vastu 3♦sse, vastane tegi ideaalse kaitse ja läks üheta. 31 pts.

Jagu 41
Vastane jõudis 3NT-sse, tegime parima kaitse ja tema väljamängus ebaõnnestus, -2 ja 69 pts

Nüüd tuli järjest kaks üsna keerulise kuluga jagu:

Kõigepealt selline, kus peaks ilmselt tegema mingi süvaanalüüsi, et jagu lõpuni lahti mõtestada – laua taga lasin ma selle paar-kolm korda välja, kuid vastane viskas need korrad kõik tagasi:
Jagu 42, 61 pts.

Ja seejärel selline, kus Leole võiks hea kaardihinnangu eest Nobeli rahupreemia anda: Jagu 4372 pts

Jagu 44
Avasin 2♥, Leo pani lehega:

♠K95
♥T
♦KEST65
♣ÄT6

3♦ (NAT, NF) ja järgmine käsi võttis kontraga välja. Teine vastane ei leidnud lehega:

♠832
♥E532
♦Ä972
♣E4

paremat pakkumist kui pass ja õigus tal oligi, 3♦ läks kaheta ja endal neil geimi ei seisa (kui, siis 4-3ga mängitav 4♠, aga see on ka kahtlane) 4 pts.

Jagu 45 vastasel juhtus kaitses äpardus ja kallis tsoonis kaheta minev 3♦ tuli välja, 69 pts.

Jagu 46 suht surnud (vähemalt peale avakäiku) 4♠ 11 tihi meile, 45 pts

Jagu 47 järjekordne halb õnn:
♠AET2______♠84
♥KT8743____♥S
♦63________♦ES875
♣K_________♣ÄT962

1♥_________2♦ (NAT, NF)
p....

selgus, et tuli ikkagi 2♥-sse maanduda, 2♦ -1 andis meile 11 silma (2♥ täpsega võrreldes -27)

Jagu 48 vastane geimi ei jõudnud (seoses paari istumisega tuleb), mängis 3♠ 10 tihiga ja 49 pts.

Kokkuvõttes laekus siis 51,35% ja kui oleksime mänginud maksimaalse õnnestumisega, siis oleksime kokku võinud hoida 114 väikest punkti – tervelt 6,4 %!!! Ja nendest loovutatud punktidest oli väga ilmsete vigadega tegemist vaid 10 punkti puhul (see 2NT ületihi). Vahel on mäng lihtsalt vale käigu peal...