Wednesday, October 02, 2013
Saturday, September 28, 2013
Slovakkia - viimane päev
Eilne võistkondlik turniir ikaldus lõpuks samuti. Enne eelviimast vooru olime tõusnud 6. kohale, aga siis saime suure
kaotuse, mis kustutas meie lootused kõrgele kohale. Viimase vooru võit
tõstis meid taas kuuendaks, kuid kuna Sven-Vasja unustasid ühe jaotuse
sisestada, sai lõplikuks kohaks seitsmes. Paarika mängimisest me loobusime,
kuna selgus, et ühel paarikal on 30 jaotust ja me ei jõuaks täna seda lõpuni
mängides enam lennukile. St. et tuleks kuskil kaheksa jagu mängimata jätta ja
vastu võtta 50-protsendiline tulemus. Sven käis küll uurimas, et kas on võimalik,
et meile arvestataks keskmine protsent lihtsalt mängitud jagude pealt, aga
arvestades, et temagi paarikat ei mänginud, siis ilmselt see ei olnud võimalik.
Mingit viitsimist midagi huvitavat ette võtta igatahes ei
olnud, vabaks jäänud aega kasutasime selleks, et käia võistkonnaga koos väljas söömas
(ilm soosis veel värskes õhus einestamist – Eestis seda võimalust vist enam ei
ole, kui ma juttudest õigesti aru olen saanud) ja õhtul istusime niisama koos.
Olaf saab meilt ca 40 erinevat õllekorki – aga kahtlane, et nende seas väga
palju uusi on...
Täna hakkab pihta tagasiretk, loodetavasti edeneb see
kiiremini kui siiatulek. Peagi näeme!
Friday, September 27, 2013
Slovakkia - 5. päev
Eile hommikul
käisin linna peal jalutamas, giidi saatel. Jalutuskäik oli suhteliselt lühike, tiirlesime peatänava keskel paarisaja
meetri raadiuses ja giid seletas olulisemate majade kohta, lisaks veel mõnede
kohta mida me ei näinud, aga mille asukoha ta käeviipega paika pani. Kokkuvõttes
suht tavaline asi – mingil ajal kiusasid katoliiklased protestante, mingil ajal
vastupidi, siis tuli paavst Johannes Paulus II külla ja kuulutas kiusatud
katoliiklased pühakuiks ning vabandas kiusatud protestantide ees. Siis selgus,
et Kosice on Ungari ajaloos väga oluline olnud, muuhulgas on siia (ümber)
maetud Ferenc Rakoczi II. Kapten Tenkeši kohta ei räägitud midagi... Viidi
kohalikku kirikusse, see oli päris uhke nii seest kui väljast. Eriti seest,
altar oli uhkelt kaunistatud ja vitraaže jagus ning seina peal oli ülalnimetatud
Ferenc Rakoczi elukäiku kujutav maal. Ma küll magasin maha, aga ma arvan, et
sinna kirikusse ta maetud oligi. Teine suurem kirik oli olnud kunagine
jesuiitide pesa, mille tornid olid kahjustada saanud maavärinas. Ma ei
teadnudki, et sealkandis maavärinaid on, ka giid ütles, et see oli midagi väga
ebatavalist. Katedraali juures oli vinge purskkaevude patarei, mis võnkus
muusika taktis, sellest ma isegi tegin mingeid pilte Maksi fotokaga, aga ma ei
saa neid praegu üles riputada.
Mingi kuju kohta teadis giid rääkida, et see pandi püsti
pärast katkuepideemiat ja see kujutas Neitsi Maarjat, aga mingi hetk tulid
protestandid ja sodisid samba peale, et too ei ole neitsi. Siis tehti kujule
neitsilikkuse kaitsmiseks voorusvöö – st. pandi ümber aed, mille sisse ehitati
igasuguste muude kaitsepühakute kujud, tähtsaimatena nende seast Ungari
Elisabethi (kes on ka linna kaitsepühakuks) ja Ungari Margareti omad.
Samuti oli neil mälestusmärk linnavapile. Nimelt olevat
Kosice esimene linn maailmas, millel olevat olnud oma vapp – või vähemalt
vanim, kes seda tõestada suudab, kuna selle kohta on kirjalikud allikad. Mine võta
nüüd kinni.
Päeva lõpuks oli meil võistkondlik
turniir, peale viit vooru üheksast oleme üheksandal kohal, nii et midagi eriti
head ei ole, aga igasuguseid šansse veel on. Vähemalt sai kahes viimases voorus
hoolega slämminivool müdistatud. Eelviimases voorus tuli meil välja 28-punktine
7NT ja 6 ärtut rekontraga (pange jah Lightneri kontra...), viimases voorus tuli
välja veel üks 7 ärtut. Suured slämmid olid tõsised reklaamjaod meie
süsteemile, eriti 7NT, kui me olime kogu saalis ainsad, kes üldse trumbitat
mängisid: jagu nr. 4 siin: http://esfg2013.bridgeclub.sk/Results/mmslv4t7-1.htm
. 1 paar mängis 7 pada, 14 paari mängis väikest slämmi pajas ja 14 paari piirdus pajageimiga.
Luks, siga,
tegi mulle ka veel tünga vastastele pakkumist seletades - ta ise väidab küll,
et kogemata. Nimelt peale releejärgnevust teatas ta, et ma olen lubanud sellist
jagu nagu mul oligi, 3 ässa, 1 kuninga ja ärtuemanda. Ma siis vaatasin oma
lehte ja teatasin talle, et kuningat ma talle küll lubanud ei ole ja ega mul ei
olegi ühtegi. Ikka tore elamus, kui sa pead jääma väljamängijaks seitsmes
trumbitas! Seepeale Luks kohmas, et ahjaa, tõesti, aga et see ei olevatki tema
jaoks oluline olnud, peaasi, et mu ärtuemand olemas on.
Suure slämmi pakkusid
ära vaid Tšehhi koondislased Kopecky-Macura, kes olid ka üks kahest paarist,
kes suutis lisaks meile ära pakkuda 7 ärtut selle matši viiendas jaotuses (jagu
13): http://esfg2013.bridgeclub.sk/Results/mmslv5t9-1.htm
. Aga jah, too matš meie vastastel ebaõnnestus täielikult niikuinii. Või pigem
meil õnnestus täielikult. 70:3 kaheksa jaoga on ikkagi väga muljetavaldav saak.
Nagu kiusamiseks – vastas olid needsamad sloveenid, kellega me väikeriikide
EMil viimases voorus kohtusime ja seal oleks selline mõrv tähendanud meile
esikohta. No mis parata.
Täna on siis ees ootamas viimased neli
vooru võistkondlikul ja õhtul ilmselt mängime paarikat.
Thursday, September 26, 2013
Slovakkia - 4. päev
Eilse päeva kohta
ei oskagi lõpuks
seisukohta võtta,
kas tegu oli õnnestumise
või ebaõnnestumisega.
Väikeföderatsioonide turniiril tõusimegi enne viimast matši liidriks,
tšehhid olid maas väga napilt ja ukrainlased (väike föderatsioon tähendab väikest liikmete
arvult, mitte riigi suuruselt) napilt. Siis läksime me Leoga loomaaeda
avastama.
Loomaaed asus
paarteist kilomeetrit Kosicest väljas, teisel pool mägesid. Ilmselgelt jõudsime me sinna väljaspool hooaega –
inimesi praktiliselt ei olnud. Ilm oli ka selline uimps ja sompus. Jalutasime
edasi ja mõtlesime midagi söödavat otsida – siis selgus, et kõik
snäkiputkad on samuti kinni pandud. No väga tore. Samuti ei antud sissepääsu
juures mingeid kaarte navigeerimiseks ja loomaaias endas oli neid ka vähe. Mina
igatahes nägin ainult ühte.
Loomaaed oli suur küll, aga üpris hõredalt asustatud –
st. loomadel ilmselt oli päris mugav oma suurtes aedikutes, vaatajatel mitte
niiväga. Kuna asi asus kuskil mäeveeru peal, siis oli kohati päris raske ja mõnikord
täiesti võimatu loomi nende aedikutest üles leida. Lisaks hakkas mingi hetk
vihma tibutama, aga õnneks täpselt sel hetkel, kui padukas saabus, jõudsime me
mingi baarikese juurde, mis siiski oli lahti. Seega lõime kaks kärbest ühe
hoobiga – kõht täis ja suurema vihma lasime ka mööda. Väga huvitavaid loomi ka
eriti ei olnud, nii et loomaaed oli siiski kokkuvõttes väike pettumus. Aga mis
seal ikka, ega ma väga ka ei kahetse.
Samal ajal mängiti hotellis viimast vooru. Meie vastas
oli Sloveenia, Tšehhil Leedu ja Ukrainal Valgevene. Kuulu järgi olla me veel
kaks jagu enne lõppu liidrikohal olnud, aga siis lõi sisse ebaõnn, mis pani
meie paari valet slämmi mängima ja viimases jaotuses tõi võib-olla
alateadlikult seda tagasi teha tahtes kaasa ka suure miinuse, samas kui
tšehhidel need jaod õnnestusid ja nii nad meist mööda läksidki. Lisaks tõusid
ka ukrainlased meist ette (nende matš käis aeglasemalt), aga õnneks kukkusid
nemad oma viimase jaoga meist taas taha. Nii et kokkuvõttes teine koht, neljas
esikolmikukoht sellistel võistlustel järjest (3., 2., 1., 2. – meie Leoga oleme
mänginud neist siis esimest ja viimast). Tuleb vist rahul olla.
Päeva lõpetas väike pidulik lõputseremoonia, see ei olnud
ka midagi erilist, vein oli hea, aga nats magus (õnneks ma seda niikuinii eriti
tarbida ei saanud), söök oli söödav, aga ka mitte midagi eriti head. Ma ei tea,
mida halba on kanad slovakkidele teinud, aga minu meelest suudavad nad
kanafilee alati ülikuivaks küpsetada (seni kolmest kolm). Sain jutule ka ühe
tšehhiga, kes on Euroopa bridgeliidu juuniortoimkonna liige (tegelikult me
olime juba varasemad teretuttavad juba sellest ajast kui ma David Vozabaliga
mängisin) ja kellel on huvitavad ideed Kesk-Euroopas odavaid juuniorlaagreid
organiseerida – eks näis, mis sellest mõttest välja tuleb. Igatahes oli päev
mind piisavalt väsitanud, et ei hakanud lõpuni seal passima, vaid selle asemel
kerisin tuppa magama ja sain väga hea une, ärkasin kõigest kaks korda öö
jooksul.
Täna on plaanis vist City Tour hommikul ja võistkondlik
turniir õhtul. Pöidla hoidmine on endiselt lubatud.
Subscribe to:
Posts (Atom)
